Skip to content Skip to footer
Servis

Servis fotovoltaické elektrárny

Životnost fotovoltaiky může dosáhnout i 30 let. Během této doby se bude její výkon mírně snižovat, sloužit vám ale bude stále. Tedy za předpokladu, že na ni necháte čas od času, konkrétně tedy jednou za 2 roky, mrknout odborníka.
Při instalaci a zprovoznění vaší vlastní výrobny energie vás technici zaučí, jak celý systém kontrolovat vizuálně a na co se zaměřit. Jednou za 2 roky ale nechte provést obsáhlejší servis, ať už záruční, nebo pozáruční. Technici při něm používají moderní nástroje a dokážou odhalit nedostatky a poškození dřív, než mohou nadělat paseku.

Jak servis probíhá?

  • Prohlídka panelů

    Náš technik důkladně prohlédne všechny panely, zaměří se i na veškeré viditelné součástky a spojovací komponenty, uchycení panelů ke konstrukci a ukotvení samotné konstrukce.

  • Kontrola elekro

    Kontrola fotovoltaiky jako takové ale není to jediné, na co byste neměli zapomínat. Fotovoltaická elektrárna totiž s vaším domem tvoří jeden funkční celek. Proto by součástí důkladného servisu měla být i kontrola pojistek a pojistkového odpojovače, případné poškození kabeláže nebo koroze některých prvků.

  • Monitorovací systém

    K zásadním úkonům při servisu patří také kontrola měniče, čištění chlazení nebo třeba aktualizace softwaru monitorovacích jednotek.

Pravidelný servis doporučujeme objednat každé dva roky. Předejdete tak technickým problémům, případně poškozením, ze kterých mohou vzniknout větší a finančně nákladné problémy. Cena servisu se pohybuje do 3 000 Kč.

Garance kvality

Náš tým tvoří profesionálové ve svých oborech, kteří pravidelně absolvují odborná školení. Jsme také členem České fotovoltaické asociace, z. s.