Skip to content Skip to footer
O nás

Jsme vaše čistá energie

Jsme tu již od roku 2009 a nainstalovali jsme více než 800 fotovoltaických elektráren o výkonu větším než 6000 kWp, což pokryje průměrnou roční spotřebu elektřiny pro téměř 1000 domácností.

Firma SUN krystal s.r.o. byla založena v roce 2009. Specializujeme se na výstavbu fotovoltaických elektráren výhradně na střechách rodinných domů a komerčních objektů. Fotovoltaiku chápeme jako důležitý zdroj elektrické energie šetrný k životnímu prostředí a klimatu na zemi. Chtěli bychom nahradit co nejvíce neekologických zdrojů zelenou energií a přispět k ozdravení ovzduší na naší Zemi.

Naše společnost nainstalovala více než 800 fotovoltaických elektráren o výkonu větším než 6000 kWp, což pokryje průměrnou roční spotřebu elektřiny pro téměř 1000 domácností. Sídlo společnosti je v energeticky pasivním domě samozřejmě s vlastní fotovoltaickou elektrárnou.

Pro naše stávající zákazníky pravidelně pořádáme SUN meetingy, kde řešíme, jak využívat ještě lépe vlastní vyrobenou elektrickou energii, nabízíme rozšířené portfolio našich služeb. Předáním zhotovené fotovoltaické elektrárny naše služby nekončí, s našimi stávajícími zákazníky jsme stále v kontaktu.

V roce 2010 se firma rozhodla přesunout sídlo z kanceláře do nově navrženého reprezentativnějšího objektu se showroomem, kde by mohla svým zákazníků nabízené produkty představit. Koncem roku 2011 byl celý SUN house dokončen. Nyní firmu naleznete v tomto objektu kousek od hlavní komunikace mezi Novým Městem nad Metují a Vrchovinami. SUN house je funkčně i tektonicky rozdělen na dvě části. Ve spodní části, jež je částečně zapuštěná do terénu, se nachází moderní byty s velkorysým prosklením do soukromé zahrady. Z parkoviště pak vede pochozí lávka přímo do horních pater SUN housu. Tam se nachází kancelářská část se sídlem firmy.

Hlavní kancelář společnosti s prostornou terasou a výhledem na Rozkoš, Krkonoše, Nové Město i Vrchoviny je vybavena k jednání se zákazníky nebo může být využita pro firemní akce. V duchu filosofie firmy je objekt citlivě zasazen do terénu a jeho fasáda je provedena v přirozených zemitých barvách. Vrchní patra jsou tmavá, aby lépe splynula s horizontem a nejvyšší patro je obloženo dřevem. Objekt je v harmonii se sesterským objektem rodinné firmy Bazény Samba v sousedství i se vzrostlými stromy v okolí. Všudypřítomná opuka z Vrchovinského lomu je využita v parteru jako respektování prostředí i připomínka bývalého malého lomu v bezprostřední blízkosti SUN housu. Tepelné a světelné zisky objektu jsou maximalizovány, tepelné ztráty jsou kryty tepelným čerpadlem. Elektrickou energii dodávají fotovoltaické panely instalované na střeše objektu. Nově navržený objekt byl do území zasazen poté, co panoramatické zákresy do fotografií i studie zástavby prokázaly, že ani se svými třemi podlažími nikterak nepřevyšuje přiměřenou výškovou hladinu. Na objekt bylo nahlíženo jak z hlediska horizontu, tak z hlediska stávající sesterské stavby a výhledů z ní. Zohledněna byla samozřejmě i modelace terénu a výšková hladina okolní zeleně.

Reference

Řekli o nás

S vaší firmou jsme byli velice spokojeni. A to od prvotního kontaktu až po samotnou realizaci. Firmu SUN krystal jsem doporučil i mým příbuzným, kteří se také obrátili s instalací FVE na klíč na vás. Přeji mnoho spokojených zákazníků.

Manželé Hofmanovi

Manželé Hofmanovi

Firma SUN krystal nám již zhotovila 3 instalace FVE. Pro jejich odbornou zdatnost, zkušenosti v oboru, ale i vstřícnost všech jejích pracovníků při řešení sebemenších problémů, ji můžu všem zájemcům o FVE jen doporučit.

Ing. Antonín Vancl

Ing. Antonín Vancl

Rádi bychom všem zaměstnancům poděkovali za odvedenou práci při zajištění úspěšného průběhu realizace FVE o výkonu 6,5 kW na našem domě ve Vrchovinách. Veškeré požadované služby byly poskytnuty s profesionálním přístupem a byly perfektně odvedeny.

Manželé Kábrtovi

Manželé Kábrtovi

Rádi bychom touto cestou poděkovali celému týmu firmy SUN krystal, především těm, kteří se podíleli na zhotovení fotovoltaiky u nás. I přes naše menší obavy, jste celou akci dovedli do zdárného konce, k úplné naší spokojenosti. Vždy jste s námi komunikovali a ochotně reagovali na naše dotazy, což je pro nás jako zákazníka velice důležité. Přejeme vám hodně úspěchů a mnoho dalších spokojených zákazníků.

Manželé Mádrovi

Manželé Mádrovi