Skip to content Skip to footer
Dotace na vybudování fotovoltaických systémů pro instituce a obce
Dotace na vybudování fotovoltaických systémů pro instituce

OPŽP – Komplexní úsporné projekty na veřejných budovách, výzvy č. 37 a 38

Chtěli byste ušetřit na nákladech za elektrickou energii a disponujete volnými plochami na svých pozemcích nebo budovách? Využijte dotační podpory na vybudování fotovoltaické elektrárny a získejte možnost lépe hospodařit s energií. Budete moci akumulovat energii a využívat jí mimo výrobní špičky nebo si přivydělat prodejem přebytků.

0
výše dotace
 1–100 mil. Kč
0 %
až 80 % způsobilých výdajů

Výzva

OPŽP – Komplexní úsporné projekty na veřejných budovách, výzvy č. 37 a 38

Výše podpory

Až 80 % způsobilých výdajů. Odvíjí se od jednotkových nákladů a liší se dle typu opatření, rozsahu renovace a technické kvality.

Pro koho

Obec, městská část, kraj, vybrané veřejné instituce, školy, církev, státní podniky, příspěvkové organizace a další veřejnoprávní právnické osoby.

Kdy žádat

Od 3. 4. 2023 do 1. 3. 2024.

Využití dotace

Snížení energetické náročnosti veřejných budov. Výzvy jsou rozdělené dle krajů a vybrané veřejné instituce mohou získat finanční prostředky například na zateplení, modernizaci osvětlení, fotovoltaiku nebo zelenou střechu. Lze ji však využít i na systémy zachytávání srážkové vody nebo dobíjecí stanice pro elektromobily. Lze uplatnit i na zavedení energetického managementu.

Dotace vyřídíme za vás

Zorientovat se v podmínkách a možnostech tohoto dotačního programu nemusí být snadné – od toho jsme tu my, abychom za vás všechno papírování vyřídili. Vyplňte krátký poptávkový formulář a naši specialisté vám rádi pomohou najít nejvhodnější řešení přesně pro vaši firmu či instituci.
Zanechte nám kontakt, zavoláme vám zpět

Nezávazná poptávka